Yükleniyor...

 
Hızlı İletişim
Bilgi ve randevu için lütfen bizi arayın.

Whatsapp İletişim Hattı
+905524612546

Whatsapp İletişim

HizmetDolgu Uygulamaları

Dolgu Nedir?

Dolgu, doğal olarak deride, bağ dokusunda bulunan ve zamanla azalan hyalüronik asidin tamamlanması işlemidir. Derin kırışıklıkları, gözaltı çukurlarını doldurmak ve dudak dolgunlaştırmak için kullanılmaktadır. 

Dolgu Hangi Bölgelerde Uygulanabilir?

Dolgu işlemi; mimiklere bağlı olan kırışıklıkları gidermek amacıyla alın bölgesine, dudakları belirginleştirmek ve dolgunlaştırmak için dudaklara ve göz kenarlarına uygulanmaktadır. 

Dolgu Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Özellikle burundan başlayıp dudak kenarına inen çizgiler, dudak kenarından çeneye doğru inen kırışıklıklar, iki kaş arasında veya alında ortaya çıkan kırışıklıklar ve göz kenarındaki kazayağı görünümü oluşturan çizgiler çoğu kez derindir ve cilt aşındırma yöntemleri ile düzeltilemez. Bu amaçla dolgu maddeleri kullanılır. Gözaltı çukurları ve gözaltı morluklarını azaltmak, dudak kalınlaştırmak veya dudakları daha belirgin hale getirmek için de kullanılmaktadır. Uygulama yapılan bölgedeki kırışıklık, çökme ve deformasyon sorunlarının azalmasına katkı sağlar. 

Dolgu Uygulamasının Süresi ve Aşamaları Nedir?

Uygulama süresi ortalama 1 saattir. Uygulamaya başlarken; uygulamanın yapılacağı bölge lokal anestezik krem sürülerek uyuşturulur. Bir süre beklendikten sonra özel antiseptik sıvı ile temizlenir. Uygulama öncesinde test yapılmasına gerek yoktur. Özel enjektörlerin içinde jel şeklinde bulunan bu ürün yine kendi özel küçük iğneleriyle istenilen bölgelerdeki derinin altına enjekte edilerek uygulanır. Uygulama bitiminde 10-15 dakika soğuk kompres uygulanır. Dolgu işlemi, kullanılan hyalüronik asit malzemesnin özelliğine göre ortalama 6-12 ay arası kalıcı olmaktadır. Kırışıklık ve deformasyon derinliğine ve doku yapısına bağlı olarak standart olarak 1 mililitrelik tek dolgu uygulaması yeterli gelmediği durumlarda, ilave olarak ikinci dolgu uygulaması gerekebilir. 

Dolgu Uygulaması Kimler İçin Sakıncalıdır?

Dolgu maddesi içeriğine alerjisi olanlara, immünsüpresif tedavi alanlara, sinir-kas sistemine ait hastalığı olan kişilere, sinir-kas sistemine ait hastalığı olan kişilere (Eaton-Lambert Sendromu, Mysastenia Gravis vb.), gebe ve emzirme döneminde olan kişilere, aktif enfeksiyon ve infalamasyon bulunan bölgelere dolgu işlemi uygulanmamaktadır. 18 yaşından küçüklerin yanında velisi olmaması durumunda işlem yapılmaz. 

Dolgu Uygulaması Öncesinde ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İşlem öncesinde ve sonrasında asprin, kan sulandırıcı ilaçlar ve alkollü içecekler tüketilmemelidir. Uygulamaya makyajsız gelinmesi önerilir. Uygulama günü sıcak su ile yıkanılmamalı, sauna-hamam gibi ortamlarda bulunulmamalı, alkollü içecekler kullanılmamalıdır. 

Dolgu Uygulamasının Yan Etkileri Nelerdir?

Uygulama sonrası geçici bir şişliki ödem (dolgunun su tutması nedeni ile), morarma, iğne yerlerinde küçük kanamalar, kabuklanmalar olabilir. Uygulamadan sonra şişme, dolgunluk veya kızarıklık oluşması durumunda soğuk kompres uygulanmalıdır.

Eğitim & Hizmetler

Eğitim ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için iletişim bilgilerinizi bizimle paylaşın. Mümkün olan en kısa sürede size dönüş yapacağız.

Biz Sizi Arayalım.

Yıldız(*) işaretli alanlar zorunludur.

Biz Sizi Arayalım.

Yıldız(*) işaretli alanlar zorunludur.

Gönder
Gülfer Unutkan Logo
Haber bültenimize abone olun.
GÜLFER UNUTKAN

Gülfer Unutkan, Kocaeli ve Sakarya’da, farklı birimler açarak güzellik ve estetik uygulamaları yapan, aynı zamanda estetisyenlik ve güzellik ...Devamı

Sosyal Medya

Bizi sosyal medyada takip edin

GÜLFER UNUTKAN

Gülfer Unutkan, Kocaeli ve Sakarya’da, farklı birimler açarak güzellik ve estetik uygulamaları yapan, aynı zamanda estetisyenlik ve güzellik uzmanlığı eğitimi veren, her yıl iş hacmini hızla arttıran bir markadır. Açıldığı tarihten bu yana işletmemiz, dünyadaki sektörel gelişmeleri ve teknolojiyi yakından takip etmeyi, çok çalışmayı, işini çok sevmeyi ve müşteri memnuniyetini ilke edinen, çalışanlarıyla mutlu olmayı hedefleyen bir yapıya sahip olmuştur.

FAYDALI LİNKLER
Sosyal Medya

Bizi sosyal medyada takip edin

Gülfer Unutkan © Copyright 2019. Tüm hakları saklıdır.

Gülfer Unutkan © Copyright 2019. Tüm hakları saklıdır.